valfrejus
Skipass eski-mo

ValfrejusDla tych, dla których oferta Valfrejus będzie niewystarczająca, idealnym rozwiązaniem może okazać się skipass eski-mo. Jeden skipass, który obejmuje aż cztery resorty - Val Cenis Vanoise, Aussois, La Norma i Valfrejus. Dzięki temu aż 300 km tras narciarskich. Czy można chcieć czegoś więcej? Wszystko po to aby zadowolić miłośników śnieżnej przygody. Wybór oferty eski-mo daje możliwość spędzenia 3 dni podczas pobytu również w innych kurortach alpejskich Francjii. Ale co najważniejsze, nie musimy martwić się o transport. Musimy tylko być zwartym i gotowym i czekać w określonym czasie i miejscu na autobus, który zawiezie nas wprost pod sam stok.

Val Cenis Vanoise, Aussois, La Norma, Valfrejus

ValfrejusDlaczego więc warto? Na pierwszy rzut oka trzy kurorty prezentują się dość podobnie. Jednakże analizując ich ofertę szybko zmienimy zdanie. Val Cenis Vanoise to aż 125 km tras. Do wyboru 9 zielonych, 18 niebieskich, 23 czerwonych i 5 czarnych. Aussois to 55 km tras. 5 zielonych, 6 niebieskich, 7 czerwonych oraz 3 czarne. La Norma przygotowała 65 km tras. 7 zielonych, 7 niebieskich, 11 czerwonych i 2 czarne. Valfrejus to 65 km tras. 3 zielone, 9 niebieskich, 7 czerwonych i 4 czarne. Trzeba pamiętać że to tylko liczby. Cyfry, które nie pokazują tego jak bardzo różnią się od siebie trasy nachyleniem, szerokością czy widokami. I to odkrywanie każdego dnia czegoś nowego jest najfajniejsze. Spędzając dzień w innym ośrodku narciarskim z utęsknieniem wracamy do swojej ulubionej trasy u siebie. Skipass eski-mo sprawia, iż pobyt jest bardziej atrakcyjny. Nie zdążymy się znudzić.

Cztery ośrodki narciarskie

ValfrejusOrganizatorzy wszystko przemyśleli. Aby nie doszło do sytuacji, iż któryś z ośrodków narciarskich będzie bardziej obciążony przemieszczają narciarzy i snowboardzistów zgodnie z poniższym harmonogramem.

ValfrejusLa NormaAussoisVal Cenis Vanoise
Valfrejusczwartekwtorekśroda
La Normaczwartekśrodawtorek
Aussoiswtorekśrodaczwartek
Val Cenis Vanoiseśrodawtorekczwartek


Podsumowując eski-mo daje możliwość pobytu w czterech kurortach podczas jednego wyjazdu. Cena i organizacja jest na tyle zachęcająca, iż długo nie trzeba się zastanawiać. Chyba że jest się początkującym narciarzem dla którego 65 km tras jest na tyle wystarczające, iż nie szuka już dodatkowych wrażeń.